Jedini mentor dostojan tog imena je onaj koji pobuđuje duh slobodnog mišljenja i razvija osjećaj osobne odgovornosti.

Resursi za mentore Životne škole

Kako bih se mogao/mogla educirati za provođenje radionica "Životne škole"?

Teme koje obrađuje Životna škola kroz svoj program i projekte se ne obrađuju (dovoljno) kroz formalno obrazovanje, pa se za njihovo provođenje možete educirati bilo kroz:

• neformalno obrazovanje – postoji puno privatnih škola, akademija, organizacija i udruga koje nude obrazovne programe, tečajeve, seminare, predavanja i radionice.
    • Svjetski duhovni univerzitet održava besplatna predavanja i radionice vezane uz teme samorazvoja.
    • Ako se prijavite na Medius-info listu, dobivat ćete redovito obavijesti e-mailom o raznim predavanjima i radionicama vezano uz teme samorazvoja, od kojih su mnoge besplatne ili uz simboličnu cijenu.
    • Kako biste imali prilike na jednom mjestu posjetiti razne ponuđače edukacija, predlažem da posjetite lokalne i obližnje konferencije i sajmove na kojima izlagači uključuju renomirane poslovne škole i učilišta, veleučilišta, poslijediplomske sveučilišne programe, MBA studije, organizatore stručnih seminara i edukacija, narodna sveučilišta, kao i sve druge pružatelje obrazovnih usluga za odrasle. Postoji više organizatora takvih okupljanja gdje na jednom mjestu možete imati uvid u većinu odgovarajućih pružatelja usluga edukacije. Jedan od takvih organizatora je Časopis Poslovni savjetnik koji je osmislio DANE POSLOVNE EDUKACIJE kada su okupili na jednom mjestu upravo gore navedene izlagače (ulaz za posjetitelje slobodan).
  • samoobrazovanje – putem knjiga, istraživanja, interneta, surađivanja s kolegama, razmjene znanja i iskustva itd.
    • Master program za vrlinologe »
    • besplatna edukacija u virtualnoj „Životnoj školi“
      Možete sudjelovati u tečaju "Vrlinologija" u kojem svi sudionici imaju priliku ovladati pojedinim vještinama i vrlinama. Ova akcija se odvija preko interneta putem multimedijalnih sadržaja. Tu možete prikupiti znanja i tehnike koje možete potom prilagoditi za osmišljavanje svojih radionica s djecom i mladima.
      Osim toga, u rubrici „Top članci“ je čitav niz multimedijalnih članaka koji služe za poduku. Oni su dizajnirani za roditelje, no uz Vaše iskustvo, kreativnost i domišljatost možete ih preoblikovati za djecu i mlade. Naši mentori su u svoje radionice uklopili priče, anegdote, video zapise, igre i ostale za djecu prilagođene sadržaje od kojih su mnoge sami izmislili ili sakupili iz života i istraživanja.
    • besplatna edukacija kroz radno iskustvo kao volonter „Životne škole“

Edukacija

Postanite certificirani ili licencirani vrlinolog!
Želite li novu karijeru radeći posao koji ima dušu i koji mjerljivo utječe na blagostanje korisnika?
Nemate vremena za dugotrajno školovanje? Ovo je za vas:
Poziv za prijave za Master program e-studija za vrlinologe! »

Natječaj za vrlinologe
Traže se vrlinolozi.
Uvjet završen tečaj "Vrlinologije".
Izvanredna primanja.
Posao se obavlja po želji od kuće ili na terenu.